ROLA  OFIARY a boxing day

 

Z obserwacji wiemy, ze każdy z nas gra odpowiednia role w swoim życiu. Te role sam sobie wybrał, aby doświadczać czegoś nowego i z doświadczenia pobierać lekcje.

Niestety, wielu z nas nieświadomie gra swoja role i bardzo poważnie traktuje swe życie, tracąc przy tym dużo żywotnej energii, męcząc się, chorując,  nie mogąc zaakceptować swej roli.

Postanowiłam podzielić się z czytelnikami ROLA OFIARY, którą  odgrywałam  w swoim życiu nieświadomie, ale dzięki  własnej obserwacji, uwaznosci i zrozumieniu, zostałam uwolniona  z tej roli  i to ze wspaniałym wynikiem. Pisząc ten artykuł mam cudowne uczucie, aby osoby grające role ofiary mogły zobaczyć siebie i zaakceptować swa role, a poprzez zrozumienie i poszerzenie swej SWIADOMOSCI  uwolniły się bycia ofiarami.

Otóż, ROLE OFIARY gra najczęściej osoba bardzo wrażliwa, subtelna i delikatna. Osoba ta często płacze i narzeka i widzi w drugich osobach winowajców. Wszyscy jej dokuczaja,czuje się wykorzystywana , czasami okradziona i widzi cały świat w niesprawiedliwości. Chciałaby wiele zmienić, wiec czasami trafia do sadu jako ofiara, czy poszkodowana, aby udowodnić ze ktoś ja skrzywdził czy tez wykorzystał jej dobroć(naiwność).

W moim życiu miałam wystarczająco dużo sytuacji w których grałam role ofiary, płakałam, bo ktoś mnie obraził, albo bliska osoba mnie poniżała. Dostawałam po głowie „równo”, często za to ze byłam za dobra.(Być za dobrym jest niedobrze)

Kiedy nastąpiła zmiana?

Zmiana nastąpiła, gdy rozpoczęłam proces oczyszczania swych myśli i uczynków. Każdej osobie, która mi dokuczała wybaczyłam swoim sercem i okazałam dużo wdzięczności wszystkim moim „winowajcom” dziękując im za pomoc która okazali mi w mojej roli. Przecież, gdyby nie ONI nigdy bym nie wiedziała co to jest być „ofiara” i co to jest nauczyć się WYBACZANIA i wejść w stan BEZWARUNKOWEJ MILOSCI.

W chwili kiedy zrozumiesz, ze osoba która robi ci krzywdę, robi to dla twojego dobra, byś nauczył się jej za to wybaczyć, bo ta krzywda ma ci pomoc w zrozumieniu , ze grasz role ofiary.

Kiedy zaczniesz wybaczać, będziesz mieć coraz mniej sytuacji w których grasz role ofiary, zmienisz swój stosunek do siebie i otaczającego cię świata, zauważysz , ze już nie narzekasz, nie płaczesz, nie chorujesz, a każda osoba jest ci bliska. Nie ma już winnych, ani krzywdzących, a wszyscy są mili i serdeczni, nawet ci co wyrządzali ci krzywdę.

Dzięki wybaczaniu nie jesteś już ofiara. Rola ofiary zakończyła się, a nadeszła nowa rola dzielenia się MILOSCIA, ponieważ jesteś już w świecie w którym panuje pokój .

Walka zakończyła się!

Żyjesz w miłości, radości, szczęściu i pokoju. Jest to twój świat! To jest twój stan umysłu, który dzięki wybaczaniu został oczyszczony!

 

BOXING DAY

 Może, dla niektórych osób będzie zaskoczeniem, ze drugi dzień Bożego Narodzenia w Kanadzie jest największym dniem z całego roku w handlu. Większa część społeczeństwa kanadyjskiego spędza ten dzień w placówkach handlowych, robiąc ogromne zakupy, dlatego, ze w tym dniu jest w większości towar przeceniony o 50%, a nawet i więcej.

Kiedy usłyszałam, ze mam przyjść do pracy 26 grudnia, i nie mogę odmówić, bo ten dzień jest najważniejszy w handlu, poczułam się jak ofiara. Wychowana w tradycji chrześcijańskiej, dzień ten dla mnie zawsze był dużym świętem, a tu każą mi przyjść do pracy. Szefowa zaczęła uświadamiać pracownikow”jutro zobaczycie ogród zoologiczny”.Nie miałam pojęcia o czym ona mówi.

Po przepracowaniu „boxing day” czyli 26 grudnia wszystko zrozumiałam. Tak jak ogólnie handel idzie marnie i bardzo powoli to w boxing day przyszło tak dużo klientów, ze o mało co lady i kasy nie powywracali. Panował taki chaos i zamęt, ze nie da się tego opisać. Jednym słowem „zwierzyniec” jako to określiła szefowa..

Było to 7 lat temu i wtedy przyrzekłam sobie, ze nigdy więcej w takim dniu pracować nie będę. Czułam  się wtedy ofiara wykorzystana przez bogata kompanie.

 Niestety,dokladnie po siedmiu latach , znów znalazłam się w tym „świątecznym”,„religijnym” i szalonym dniu w dużym molu handlowym centrum stolicy Kanady, ale już nie jako ofiara lecz obserwator.

To co zobaczyłam i zaobserwowałam, samo prosi się o zmianę.

Ogromne sterty, góry firmowych drogich spodni walających się na podłodze, setki spoconych zdenerwowanych biegających klientów, mnóstwo drogich ubrań, sweterków, bluzek  z bogatych firm leżących na podłodze jak ścierki. Istny huragan! Co to wszystko znaczy??

Dało mi to cały obraz biznesu( ogromny brak równowagi) i zastanowienia się nad odzieżą( bo akurat w tej sekcji pracowałam) i ogromne współczucie dla kupujących i sprzedających.

Czyż nie byłoby przyjemniej  bez tej odzieży spędzić czas w spokoju i medytacji pod drzewkiem, na plaży czy w ogrodzie?

Czy człowiek naprawdę potrzebuje aż tak dużo ubran?Wiekszosc tych ubran jest z włókien sztucznych , które nie przepuszczają powietrza i ciało w nich dusi się, a wiec nie jest zdrowo je nosić.

W zimie potrzebna jest odzież bo byśmy zmarzli, ale w lecie uważam, ze kąpiele słoneczne i powietrzne  są dla naszego zdrowia i warto z nich korzystać jak najwięcej.

W swoim życiu byłam zawsze przywiązana do eleganckich ubrań ale obserwacja w ten boxing day pomogła mi  zrozumieć, ze wcale nie są one mi aż tak bardzo potrzebne i ważne.

Wracając jeszcze do roli ofiary. Obserwując pracowników handlu, zrozumiałam, ze ofiara jest się często ze strachu. Ludzie  pracują , bo są zmuszeni, ale kto ich zmusza? Multimilioner, który wykupił ten mol, cieszy się , ze ma chętnych do pracy za najniższa stawkę, ale wybór zawsze należy do tego który te prace podejmuje.

Dlatego, cokolwiek robimy niech to będzie z radością i od serca, a nie z przymusu. Bo każdy nasz ruch dzieje się dla powodu i zrozumienia wyższych wartości, a nie tylko by przetrwać w walce i strachu następny dzień.

OBSERWACJA!     UWAZNOSC!   ZROZUMIENIE !